Meny

Nyheter

Norsk Logopedlag har sendt autorisasjonssøknad til Helse- og omsorgsdepartementet

Publisert: 22/11/16 oppdatert: 23/11/16

Vi kan gledelig melde til alle våre medlemmer at ny autorisasjonssøknad er sendt inn til Helse- og omsorgsdepartementet i dag. Vi har jobbet iherdig med denne saken på oppdrag fra våre medlemmer. NLL har søkt om autorisasjon tidligere og fått avslag. Vi som arbeider frivillig for NLL har nå forsøkt å gjøre behovet for autorisasjon tydeligere, og denne søknaden er resultatet av det arbeidet. I denne styreperioden er det nestleder Katrine Kvisgaard (bildet) og leder Solveig Skrolsvik som har lagt ned mest tid på denne viktige jobben.

Styret i NLL takker regionslag, utvalg, råd og medlemmer for innspill og støtte underveis i prosessen. Og sist, men ikke minst arbeidsgruppen bestående av Trine-Lise Dahl, Julie Feilberg, Monica Knoph og Anne-Lise Rygvold. 

Les søknaden i sin helhet ved å trykke her.